Kliešte na riasy

Klieštiky na riasy sa používajú na natočenie rias. Tento jednoduchý, ale veľmi praktický nástroj nestojí veľa, zmestí sa aj do malej kozmetickej taštičky, napriek tomu s jeho pomocou dosiahnete dokonalý, uhrančivý i zvodný pohľad. Aby ste docielili tento dokonalý vzhľad, je nutné klieštiky na riasy správne používať.

Klieštiky na riasy sa podobajú malým kozmetickým nožniciam, líšia sa však svojim zakončením. Kvalitné klieštiky sú vyrobené z kovu, naraziť však môžete aj na nekvalitné plastové alebo dokonca gumové prevedenie. Okrem konštrukcie venujte pozornosť aj vankúšikom, ktoré sú ich nevyhnutnou súčasťou.

Prezrieť klieštiky na riasy

Typy

V súčasnej dobe nie sú klieštiky to jediné, čo môžete na moduláciu rias používať. V menšom zastúpení je aj špeciálna kulma na riasy.

Klieštiky

Klieštiky sú malé spravidla kovové nástroje ergonomického tvaru. Sú k dostaniu v mnohých podobách, správny model si môže kúpiť bežná zákazníčka aj profesionálna kozmetička. Úprava rias pomocou klieštičiek nie je zložitá, vyžaduje si však správny postup. Mnoho žien však klieštiky nepoužíva správne, vďaka čomu môže dôjsť k poškodeniu a vypadávaniu rias. Z tohto dôvodu vznikajú mylné predstavy o tom, že používanie akýchkoľvek klieštičiek vedie vo finále k zničeniu rias.

Kulma na riasy

Riasy môžete natočiť pomocou kulmy. Výrobcovia garantujú možnosť používania na akékoľvek riasy bez toho, aby došlo k ich poškodeniu. Výsledný efekt potom vydrží oveľa dlhšiu dobu. Kulmy na riasy mávajú spravidla dlhé aj krátke vymeniteľné kefky. Kefka najprv riasy oddelí, potom načeše a nakoniec každú riasu natočí a zafixuje.

Materiál

Klieštiky na riasy bývajú väčšinou vyrobené z kovu. Tieto kliešte na trhu dominujú a kúpiť ich môžete za veľmi priaznivú cenu. Skôr výnimočne je možné naraziť na plastové alebo gumové prevedenie. Týmto materiálom sa však radšej vyhnite.

Nie každé kovové klieštiky sú však kvalitné. Tie najlacnejšie bývajú vyrobené z veľmi mäkkého kovu, ktorý sa môže časom deformovať. Za kvalitné sa považujú klieštiky z nerezovej ocele. Materiál však býva pri jednotlivých modeloch uvedený skôr sporadicky. Kvalitu tak spoznáte skôr podľa ceny.

Gumičky

Klieštiky na vlasy majú na svojom konci gumové alebo silikónové vankúšiky. Vankúšiky sú spotrebným tovarom a je nutné ich pravidelne meniť.

Gumové vankúšiky

Lacnejšie kliešte majú vankúšiky z gumy, ktorá sa vyznačuje kratšou životnosťou. Guma je náchylná na praskanie aj odlupovanie, čo sa pochopiteľne podpíše na konečné práve rias. Vždy vyberajte také kliešte, ktoré umožňujú gumový vankúšik meniť.

Najlacnejšie klieštiky túto možnosť nemusia ponúkať a vo chvíli, keď dôjde k poškodeniu gumovej časti, budete môcť kliešte vyhodiť a zaobstarať nový model. Drahšie kliešte možnosť výmeny ponúka a mnohokrát môžete zakúpiť kliešte s náhradnými vankúšikmi.

Silikónové vankúšiky

Drahšie skôr profesionálne kliešte majú vankúšiky vyrobené z hypoalergénneho silikónu. Tiež silikónové vankúšiky je nutné meniť, možnosť výmeny je u drahších klieští samozrejmosťou. Silikónové vankúšiky sa odporúča meniť každé 3 mesiace, v prípade, keď kliešte používate pravidelne.

Možnosti

Klieštiky na riasy sú veľmi jednoduché a spravidla toho príliš neponúkajú. Okrem výrobného materiálu sa tak môžete zamerať iba na ich ergonomický tvar. Ten sa postará o komfortné používanie. Klieštiky sa svojim tvarom pomerne značne odlišujú a nie je možné povedať, s akým tvarom sa vám bude pracovať najlepšie. Ideálne je, pokiaľ si budete môcť manipuláciu s kliešťami pred nákupom vyskúšať.

Klieštiky môžete kúpiť samostatne, alebo sú ich súčasťou náhradné vankúšiky. K dostaniu sú tiež v darčekovej sade. Tá môže obsahovať aj kefku, pinzetu alebo napríklad riasenku.

Značka

Na trhu nájdete viac aj menej kvalitné klieštiky. Jednotlivý výrobcovia spravidla ponúkajú kliešte vo všetkých cenových kategóriách. Ak kúpite lacné kliešte od menej známeho výrobcu, nemusí byť ich kvalita nijako valná alebo nemusí byť funkčná. Preto aj pri tomto jednoduchom výrobku, voľte skôr modely overených výrobcov. Veľa napovie aj užívateľské recenzie.

Za kvalitné je možné považovať kliešte Ardell, Tweezerman, Gabriella Salvete, Essence alebo Brushworks.

Cena

Klieštiky na riasy nie sú nijak drahé. Veľký výber ponúka už cena 9.1 eur, ale kúpiť môžete aj lacnejšie varianty. Lacnejšie kliešte majú gumové vankúšiky, pred nákupom sa uistite, že je možné vankúšiky meniť. Zistiť by ste si dopredu mali aj to, či daný výrobca umožňuje nákup nových vankúšikov.

Dovoliť si môžete aj kúpu profesionálnych klieští. Tie vyjdú spravidla na 22 eur a ich súčasťou už bývajú silikónové hypoalergénne vankúšiky. Drahšie kliešte majú stabilnejšiu konštrukciu a vydržia vám dlhšiu dobu. Za cenu od 13 eur možno kúpiť aj kulmy na riasy.

Prezrieť klieštiky na riasy

Údržba

Klieštiky je nutné používať iba na odlíčené riasy, napriek tomu je však vhodné kliešte po každom použití očistiť. Údržba je však veľmi jednoduchá a zaberie iba krátku chvíľku. Postačí iba naniesť na odličovací tampón malé množstvo micelárnej vody a koniec klieštičiek utrieť. Takto jednoducho odstránite všetky nečistoty a predĺžite životnosť gumových alebo silikónových vankúšikov.

Otázky a odpovede

Ako sa kliešte na riasy používajú?

Používanie klieštičiek nie je zložité. Ako už bolo niekoľkokrát povedané, kliešte je možné používať iba na nenalíčené riasy. Pred ich použitím je však vhodné nalíčiť oči. Naniesť môžete make-up, očné tiene aj linky. Potom môžete prejsť k samotným riasam.

Dôležité je oko uvoľniť, potom opatrne vložíte riasy medzi konce klieští a budete kliešte opakovane stláčať. S úpravou sa odporúča začať hneď pri línii rias a potom sa postupuje ku končekom. Vo chvíli, keď budete s výsledkom spokojní, môžete na riasy naniesť riasenku.

Môžu klieštiky riasy poškodiť?

Mnoho žien klieštiky nepoužíva, pretože má obavu, že môžu riasy poškodiť. Pokiaľ budete postupovať správnym spôsobom, nie je možné riasy poškodiť. Kliešte je možné používať iba na nenalíčené riasy. Až po ich natočení môžete na riasy naniesť riasenku. Ak však budete natáčať nalíčené riasy, môže dochádzať k ich lámaniu alebo prípadnému vypadávaniu.

Akým spôsobom je kulma na riasy napájaná?

Kulmy na vlasy sú na trhu zastúpené v menšom počte. V súčasnej dobe je možné kúpiť kulmy, ktoré fungujú vďaka AAA batériám. Po zapnutí je kulma pripravená na použitie v priebehu niekoľkých sekúnd. Rovnako ako v prípade klieštičiek, môžete kulmu použiť na nenalíčené riasy. Riasenku je možné naniesť až po natočení rias.

Záver

Klieštiky na riasy vám pomôžu k dokonalému a zvodnému pohľadu. Ich používanie je veľmi jednoduché a úplne bezpečné. Pokiaľ budete pri používaní dodržiavať odporúčaný postup, nemusíte sa obávať, že svoje riasy poškodíte alebo zapríčiníte ich vypadávanie.

Klieštiky je možné kúpiť za pomerne nízku cenu, vždy sa oplatí radšej priplatiť za kvalitné nerezové kliešte doplnené silikónovými vankúšikmi. Okrem klieštičiek je možné kúpiť aj špeciálnu kulmu na vlasy. Tie riasy najprv dokonale oddelia, prečešú a nakoniec aj natočia.


Ako sa vám páči tento článok? Pomohol vám?

​​

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo