Galvanické žehličky

Galvanická žehlička je známa predovšetkým z kozmetických salónov. Tento malý prístroj vám pomôže docieliť mladistvého vzhľadu, slúži na vyhladenie pleti aj odstránenie vrások. Jej najväčšou výhodou je možnosť použitia na všetky typy pleti, je teda vhodná úplne pre každého.

Galvanická žehlička funguje pomocou galvanických prúdov, ktoré sú schopné vpraviť účinné látky do hlbších vrstiev pokožky, kam sa bežné krémy nie sú schopné dostať. Pomocou žehličky je možné ošetrovať tvár, celé telo aj vlasy.

Pri galvanizácii je nutné používať špeciálne gély. Prvý je gél určený na vyčistenie pleti, druhý potom zastavuje na niekoľko dní starnutie pokožky. Pri procese sa spriechodní póry a rozprúdi lymfa. Celý proces je pomerne rýchly a úplne bezbolestný.

Galvanická žehlička je na prvý pohľad jednoduchý prístroj, ktorý sa svojím vzhľadom príliš nelíši od tvárového epilátora či vákuového čističa pleti. Pri výbere hrajú hlavnú rolu funkcie, pre ktoré budete mať využitie. Okrem funkcií je to potom možnosť nastaviť intenzitu galvanizácie, spôsob ovládania, kvalitných výrobcov a tiež cena.

Prezrieť žehličky

Galvanický prúd

Samotné ošetrenie prebieha pomocou galvanického prúdu, ktorý dokáže odbúrať toxické látky, zlepšuje priepustnosť pórov a umožní pokožke dýchať. Takto ošetrená pokožka dokáže lepšie využiť jednotlivé zložky bežne používaných kozmetických krémov.

Galvanické žehlička sú vybavené až 3 režimami, ktoré vám poskytnú komplexnú starostlivosť – lifting, čistenie a obnovu pleti

  • Červené svetlo – červené fotónové svetlo pomáha prirodzene tvoriť kolagén, ktorý vplyvom vyššieho veku postupne ubúda. Ďalej prispieva k lepšiemu vstrebávaniu látok, ktoré obsahujú kozmetické prípravky. Vďaka nemu predídete tvorbe pigmentových škvŕn a zlepšíte cirkuláciu krvi.
  • Modré svetlo – modré fotónové svetlo má protizápalový a antibakteriálne účinky. Vďaka aktivácii porphyrínov dochádza k ničeniu baktérií a predídete aj tvorbe akné.
  • Zelené svetlo – zelené fotónové svetlo zjednocuje farbu pokožky a má protizápalový účinok. Ďalej potom spomalí až o 50% produkciu melanínu.

Nástavce

Súčasťou žehličky je odlišný počet nástavcov, ktoré využijete na rôzne časti tela. Súčasťou najlacnejších výrobkov je jeden nástavec, ich počet sa zvyšuje s obstarávacou cenou. Najdrahšie modely môžu mať až 4 nástavce.

  • Nadstavec na tvár – preferujte žehličky s vrúbkovaným povrchom, ktoré gél lepšie zapracujú do pokožky.
  • Nadstavec na telo – pomôžu odstrániť či zmierniť celulitídu aj dvojitú bradu. Pri pravidelnom používaní vyhladíte a spevníte pokožku na bruchu, zadku, stehnách, lýtkach aj pažiach.
  • Nadstavec na vlasy – zregenerujete pokožku hlavy a docielite tak krásne a zdravé vlasy.
  • Nadstavec na horšie prístupné miesta – využijete ho na oblasť okolo úst, očí či na čele.

Ovládanie

Ovládanie tohto prístroja je veľmi jednoduché, všetko je možné za pomoci niekoľkých tlačidiel. Ich počet rastie s cenou prístroja a funkcií, ktoré ponúka. O všetkom budete mať prehľad vďaka LCD displeju, ktorý je bežnou súčasťou drahších prístrojov.

Čo sa týka napájania, môžete vyberať medzi prístrojmi, ktoré sú napájané pomocou klasických batérií a z menšej časti sú zastúpené sieťové aj dobíjacie žehličky.

Gély

Žehličku je nutné používať v kombinácii so špeciálnymi gélmi. Tie bývajú v niektorých prípadoch súčasťou balenia, ale najmä v prípade lacnejších žehličiek ich budete musieť kúpiť samostatne.

Biely gél

Záporný či negatívny gél sa nanáša ako prvý. Jeho úlohou je zbaviť pleť nečistôt a otvoril póry. Nanáša sa v pomerne malom množstve, hoci pri niekoľkých prvých použitiach budete potrebovať gélu o niečo viac. Potom je možné jeho množstvo znižovať.

Čistenie pomocou bieleho gélu by malo trvať cca 2 minúty. Na uplynutí požadovanej doby, vás môže žehlička upozorniť akustickým signálom. Po skončení treba gél dôkladne umyť.

Modrý gél

Pozitívny či kladný gél pokožku vyživuje do hĺbky, prevzdušňuje bunky a dodáva pleti energiu, antioxidanty aj vitamíny. Tento proces by mal trvať cca 3 minúty a na koniec budete opäť upozornení. Po skončení je nutné modrý gél zmyť.

Funkcia

Pri galvanickej žehličke môžete využiť niekoľko funkcií alebo máte na výber z rôzneho množstva prednastavených programov. Využiť tak môžete program na čistenie pleti, hydratáciu, lifting, či upokojenie.

  • Audiofrekvencia – je účinná na deformované aj ochabnuté kontúry na tvári. Stimuluje kolagénové vlákna, potláča jazvičky a strie, zmierňuje celulitídu, spevňuje pleť a potláča aj tmavé kruhy pod očami.
  • Ionizácia – pomocou ionizácie do pokožky vnikajú kladné aj záporné ióny a pokožka tak môže ľahšie absorbovať živiny. Funkciu ionizácie môže sprevádzať aj vibračná masáž, ktorá sa podieľa na lepšom prekrvení a má pozitívny vplyv na lymfatický systém.
  • Masáž – celý proces si môžete spríjemniť masážou, ktorá má podobu jemných kmitov. Tiež masáž má pozitívny vplyv na prekrvenie pokožky
  • Galvanický prúd – jedná sa o základnú kozmetickú formu ošetrenia. Vďaka tejto funkcii zredukujete jemné mimické vrásky, zvýšite pružnosť pleti, uvoľníte kožné póry.
  • EMS – funkcia, ktorá generuje jemné eklektické pulzy. Je účinná na ochabujúce svaly v tvári, pomáha zlepšiť mimiku aj celkový výraz tváre.

Jednotlivých funkcií je celý rad, dá sa povedať, že každá drahšia žehlička ponúka okrem fotónovej terapie niečo navyše. Počet funkcií aj možností sa zvyšuje aj počtom nástavcov, ktoré je možné použiť na telo aj vlasy.

Značka

Medzi výrobcov môžeme menovať Beauty Biowave alebo Eta.

Cena

Cena žehličiek začína na 43 eur. V prípade najlacnejších modelov nemáte k dispozícii žiadne dodatočné nástavce a využiť môžete minimum funkcií. Avšak aj za pomocou týchto výrobkov dosiahnete to hlavné, čo od žehličky očakávate a tým je omladenie pleti.

Najobľúbenejšie sú žehličky s cenou do 171 eur. Sú relatívne dostupné a ponúkajú väčšie množstvo funkcií a použiť ich môžete na ošetrenie celého tela. Často máte v tomto prípade k dispozícii aj niekoľko nastaviteľných programov.

Najdrahšie žehličky kúpite od 255 – 510 a viac stoviek eur. Sú vhodné na domáce aj profesionálne použitie. Ponúka prakticky všetky funkcie, niekoľko nástavcov a sú dodávané aj s ošetrujúcimi gélmi. Tie budete musieť v opačnom prípade dokúpiť samostatne. Ich cena sa pohybuje od 22 – 60 eur a počítať musíte s ich pravidelným dokupovaním.

Prezrieť žehličky

Otázky a odpovede

Ako často je potrebné galvanizáciu vykonávať?

Tí, ktorí s touto starostlivosťou začínajú, by mali procedúru vykonávať 2x – 3x denne, v závislosti od stavu pokožky. Vo chvíli, keď sa pleť dostane takzvane do kondície, postačí vykonávať galvanizáciu 1x týždenne a neskôr potom 1x za 14 dní.

Čo všetko dokáže galvanická žehlička?

Pomocou tohto malého prístroja vyhladíte drobné vrásky, celkovo omladíte pleť, zjednotíte farbu pleti a zbavíte sa tak nežiaducich škvŕn. Žehlička vie zmierniť vačky a opuchy okolo očí. Hĺbkovo vyčistí pleť a spriechodné póry.

Použiť ho môžete aj na redukciu podbradku a spevnenie svalov na tvári, na krku i dekolte. Žehličku je možné použiť na všetky typy pleti, nevadí suchá pleť, pleť s akné. Použitie je možné aj v prípade, keď vás trápi lupienka, ekzém či iné kožné problémy.

Kedy je jej používanie nežiaduce?

Hoci je možné žehličku použiť v kombinácii s každou pleťou, aj v tomto prípade je však pre niekoho nevhodná. Jej používanie by mali zvážiť tehotné ženy, osoby trpiace epilepsiou alebo tí, ktorí vlastnia stimulátor srdca alebo kovový implantát v hlave. Konzultáciu s lekárom vyžaduje aj väčšie množstvo kovových implantátov v ústach. Používať by sa nemala ani na poranenú pokožku.

Záver

Galvanická žehlička je prístroj, ktorý určite nadchne každú ženu a svoje využitie má pochopiteľne aj pre mužov. Využijete ju na akýkoľvek typ pleti. Investícia do kvalitnej žehličky nie je úplne zanedbateľná a pomerne drahé sú aj samotné gély.

Vďaka ošetrenej pleti však môžete znížiť náklady na rôzne kozmetické krémy alebo make-up, čo počiatočnú investíciu nakoniec vyrovná. Okrem toho ju môže používať viacero členov rodiny, čo urobí radosť predovšetkým dospievajúcim, ktorí majú problémy a akné.

Podomné články, čo by vás mohli zaujímať


Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo