Farby na obočie

Obočie dokáže pozitívne alebo negatívne ovplyvniť celkový výraz tváre. Nie každá žena je so svojim obočím spokojná. Zatiaľ čo niektorí sa trápia širokým a hustým obočím, iní naopak riešia minimálny počet chĺpkov alebo nevýraznú farbu. Dá sa povedať, že každý môže podobu svojho obočia do istej miery vylepšiť. Jednou z možností sú aj špeciálne farby na obočie.

Spôsobov farbenia obočia je niekoľko. Na farbenie môžete použiť ceruzku, púder, špeciálnu riasenku, ale aj fixky. Trvalejší efekt zaistí špeciálne farby alebo henna. Najradikálnejšiu metódu predstavuje tetovanie obočia. Nech už zvolíte akýkoľvek spôsob, myslite na to, že výsledná farba musí pôsobiť čo najviac prirodzene. Ladiť by mala k farbe očí aj vlasov.

Porovnať ceny farieb

Typy

Obočie môžete farbiť viacerými spôsobmi. Každý variant má svoje pre a proti a každý spôsob bude vyhovovať niekomu inému.

  • Ceruzka/fix na obočie – oba varianty sú veľmi obľúbené, pretože sa s nimi dobre manipuluje a všeobecne sa ľahko používajú. Ceruzku aj fix je možné použiť prakticky kdekoľvek, výhodou je skladnosť a cenová dostupnosť. Nevýhodu je však kratšia výdrž, oproti ďalším produktom je ceruzka menej výrazná. O niečo lepšie si potom stojí fixka.
  • Riasenka na obočie – aplikovať ju budete rovnako ako klasickú riasenku. Jej nanášanie je ľahké a za výhodu možno považovať skutočnosť, že dokáže obočie zafixovať. Pomocou riasenky obočie zvýrazníte, ale nemožno ju použiť na jeho vytvarovanie.
  • Gél na obočie – pomocou gélu vytvoríte kontúru aj výplň. Gél je veľmi výrazný, nanášať ho budete pomocou štetca a pomôcť vám môže aj šablóna na obočie. Vďaka nej môžete vytvarovať dokonalý tvar.
  • Tiene na obočie – kúpiť ich možno ako paletku, ktorá obsahuje hneď niekoľko rôznych odtieňov. Aplikácia tieňov je jednoduchá a výhodou je, že môžete odtieň podľa ľubovôle meniť. Použiť ich môžete celoročne.
  • Púder – aj púder je možné nanášať štetcom alebo pomocou vatového aplikátora. Púder je možné podľa potreby vrstviť, využiť ho môžete na vytvorenie výplne aj pri tieňovaní. Nehodí sa však na tvorenie kontúry.
  • Henna – nafarbí obočie na dlhšiu dobu, nevýhodou je však zložitejší proces nanášania. Hennu musíte najprv namiešať, čo si vyžaduje určitý čas aj cvik. Po nanesení je nutné nechať hennu nejaký čas pôsobiť a potom ju rovnako ako farbu odstrániť.

Zloženie

Farby na riasy sa líšia svojim zložením. Vyberať môžete medzi šetrnými klasickými farbami alebo siahnuť po efektívnejších oxidačných farbách.

Klasické farby

Tieto farby sú šetrné a neobsahujú žiadne oxidanty. Uprednostniť by ich mali osoby s redším obočím, ale aj tí, ktorí majú citlivú pokožku. Farba chĺpok obalí, ale nenaruší jeho štruktúru. Po použití klasickej farby bude obočie pôsobiť plnším dojmom.

Oxidačné farby

Tieto farby obsahujú oxidanty, ktoré vám zaručia výraznejší a silnejší efekt. Farby obsahujú peroxid vodíky, ktorý plní funkciu aktivátora a pomáha farebným pigmentom vniknúť hlboko do štruktúry jednotlivých chĺpkov.

Odtieň

Aby bol výsledný efekt dokonalý, je nutné zvoliť správny odtieň farby. Odtieň je vhodné vyberať podľa typu vlasov. V súvislosti s odtieňom sa odporúča vybrať farbu, ktorá je aspoň o jeden odtieň tmavšia, než je farba vlasov. Na druhú stranu nie je vhodné vyberať príliš tmavé farby. Tie by sa postarali o neprirodzený vzhľad. Vyzerať tak vďaka tomu môžete príliš umelo.

Odporúčanie je nasledovné:

  • Blond vlasy – majitelia blonďavých vlasov budú potrebovať svetlo hnedý odtieň. V súčasnosti je trendom zvoliť o tón tmavšiu farbu obočia ako je farba vlasov. Všeobecne by obočie nemalo byť zbytočne tmavé, pretože v kombinácii so svetlými vlasmi by výsledný efekt nepôsobil nijako dobre.
  • Hnedé vlasy – k hnedým alebo tmavším vlasom sa bude hodiť aj tmavšia farba obočia.
  • Ryšavé vlasy – v prípade ryšavých vlasov sa nehodia žiadne tmavé odtiene farieb. Použiť môžete rôzne sýte hnedé farby. Pri ich výbere zohráva úlohu sýtosť farby vlasov. U ryšavých vlasov nie je vhodné farbu obočia ladiť s farbou vlasov, aj ženy, ktoré majú vlasy nafarbené na hrdzavo, budú potrebovať hnedú farbu obočia.

Značka

Pri výbere stavte vždy na kvalitu a známe značky. Ideálne je vyberať medzi výrobcami s dlhoročnou skúsenosťou, tu máte istotu, že prípravky budú úplne bezpečné. Profesionáli odporučia siahnuť po výrobkoch rakúskej firmy GW Cosmetics, ktorá na trh dodáva výrobky značky Refectocil. Ďalšie farby ponúka Delia, Artdeco, Berrywell, Sibel a ďalšie.

Na trhu je možné kúpiť iba šetrnejšie farby, ktoré môžete používať bez obáv doma. Profesionáli potom pracujú s intenzívnejšími farbami, ktoré sa vyznačujú dlhšou dobou pôsobnosti.

Cena

Obstarávacia cena farby nie je nijako vysoká. Farbu môžete kúpiť už za cenu nižšiu ako 2 eura. Za túto cenu je možné kúpiť 15 ml farby. Niektoré balenia môžu obsahovať 2 rôzne odtiene. Drahšie farby stoja okolo 6 eur. Za cenu od 6 – 9.1 eur možno kúpiť gél, ceruzku aj fix na obočie. Cenu určuje značka, zloženie aj výdrž.

Drahšími sú šetrnejšie prípravky s dlhšou výdržou. V ich prípade zvážte veľkosť balenia a overte aj životnosť. Celé balenie pravdepodobne nespotrebujete a zvyšný prípravok môže byť po dlhšej dobe nepoužiteľný.

Porovnať ceny farieb

Otázky a odpovede

Ako farbiť obočie?

Pred samotným farbením je nutné chĺpky najskôr dôkladne očistiť a odmastiť. Vďaka tomu farba oveľa lepšie priľne. Potom jednotlivé chĺpky obočia prečešte a pripravte si zakúpenú farbu. Tú je potrebné vymiešať v odporúčanom pomere s aktivátorom. Potom farbu pomocou štetca naneste po celej dĺžke obočia.

Ako dlho je nutné nechať farbu pôsobiť?

Dobu pôsobenia farby ovplyvňuje intenzita, ktorú chcete docieliť. Presne tak nemožno určiť dobu, ktorá bude vyhovovať každému. Dobu pôsobenia ovplyvňuje aj stav a kvalita chĺpkov. V závislosti od toho je vhodné farbu odstrániť po 2 – 4 minútach pôsobenia. Postačí vám použiť mokrý vatový tampón. Farba obvykle vydrží po dobu 3 – 4 týždňov.

Ako obočie tvarovať?

Tvarovanie obočia je veľmi individuálnou záležitosťou. Každému pristane niečo iné. Tvar obočia je vhodné prispôsobiť veľkosti a tvaru tváre, ale aj veľkosti a tvaru očí. Začiatok obočia by mal byť na rovnakej úrovni ako vnútorná strana oka. Končiť by potom malo s vonkajším koncom oka.

Pomocníkom na meranie vám môže byť kozmetický štetec alebo ceruzka. Obočie by nemalo byť príliš blízko pri sebe, blízko posadené obočie vytvára zamračený výraz a opticky zmenšuje oči. Príliš vzdialené obočie potom mení celkový vzhľad a veľkosť očí.

Záver

Farby na obočie používajú predovšetkým ženy a proces farbenia podstupuje aj pomerne veľké množstvo mužov. Bez používania rôznych prípravkov na obočie sa nezaobídu predovšetkým osoby s blond vlasmi. Tie mávajú obočie nevýrazné a často až neviditeľné. Prípravky na obočie sa však hodia aj všetkým, ktorí majú obočie riedke alebo veľmi tenké.

Pomocou farby môžete zvýrazniť aj veľmi jemné chĺpky a vaše obočie tak bude výraznejšie aj opticky bohatšie. Výhodou farby je aj dlhšia životnosť, vďaka nej nebudete musieť obočie upravovať každý deň. Farby bývajú vodeodolné a nezmyjú sa ani pri pobyte v bazéne, pri športe alebo pri mori.


Zdroj: www.wikipedia.org

Ako sa vám páči tento článok? Pomohlo vám to?

Pridať komentár

Recenzer.sk
Logo